Fotoğraflarını Bekleyen Şiirler

Bu etkinlik şiirden fotoğrafa sürprizlerle dolu bir yolculuğa davet ediyor sizleri…

Etkinlik-Şiir-Foto

Dikkaat… Çekiyoruz!

FOTOĞRAFLARINI BEKLEYEN ŞİİRLER… ŞİİRİNİ BEKLEYEN FOTOĞRAFÇILAR!

Bu kitaptaki her şiir, aslında aynı zamanda bir fotoğrafla doğsun isterdim. Ama bunun gerçekleşmesi ve dolayısıyla kitabın yayımlanması yıllar alacaktı. Ki, Gölgede 100 Derece’yi oluşturan şiirler bile 8-9 yılın gölgeleridir. O nedenle ve Sevgili Kenan Yücel’in önerisiyle bir etkinlik yapalım dedik. Fotoğrafçılar, kitaptaki istedikleri şiirleri okuyup, özümseyip fotoğraflasın, fotoğraflar arasından o şiire en çok yakışan fotoğrafı biz seçelim. Şiirlerle birlikte onları paspartu’layıp bir sergi açalım. Hepsinin kartpostalları yapılsın. En beğenilen fotoğrafın fotoğrafçısı, ödül olarak bir fotoğraf makinesi kazansın. Fotoğrafları sergiye seçilen fotoğraf sanatçılarına büyük ve güzel sürprizlerimiz olsun. Son katılım tarihimizi de 31 Aralık 2015 olarak sınırlayalım.

JPG şiirleri adı, fotoğraf/resim dosyası tanımlamasından geliyor. Her şiirin içerisinde bir gölge var ya da bir gölge gizli. Bütün gölgeler, kitapta toplanıp, dev bir puzzle gibi büyük bir gölgeyi oluşturuyor. O halde, gölgelerin de gücü adına, cehenneme döndürdüğümüz bu dünyaya gelin siz de bir dikkat çekin!

Deklanşörlerinizi şiirlerin anlattığı konuların, olayların, yerlerin gölgelerini çekmeye ayarlayın… Herkes için yeni bir habitat yaratalım.

Gölgede 100 Derece, JPG Şiirleri’ni ben yazdım, görüntülemek ve geleceğe armağan etmek sizlerden olsun. Kitabın yeni baskıları bu fotoğraflarla birlikte yapılsın…

Hadi o zaman, çekin gitsin!

Oğuzhan Akay

KATILIM KOŞULLARI

1) Oğuzhan Akay’ın Gölgede 100 Derece (Jpg Şiirleri) adlı son kitabını edinin, okuyun.

2) Kitaptaki şiirlerden dilediğiniz şiirle / şiirlerle ilgili fotoğraflar çekin, şiiri fotoğrafa tercüme edin

3) Kitabınızı Kitap Takip Sistemi‘mize kaydettirin.

4) Fotoğrafınızı e-posta ekinde ve yüksek çözünürlükte info@veyayinevi.com adresimize, “konu” satırına “Fotoğrafını bekleyen şiirler” yazarak gönderin. (İletinizde çektiğiniz fotoğrafın hangi şiir için olduğunu belirtmeyi unutmayın.)

NOTLAR

*Etkinliğimiz herkese açıktır.
*Fotoğraflar her türlü fotoğraf makinesi ve cep telefonuyla çekilebilir.
*Gönderilen fotoğrafların baskıya uygun olması gerekmektedir.
*Bir kişi birden fazla fotoğrafla etkinliğe katılabilir.
*Son katılım tarihi 31.12.2015’tir.

Bir yorum yazın