Dosya Gönderim Koşulları

  • Değerlendirilmesi istenen kitap dosyaları info@veyayinevi.com adresimize e-posta yoluyla gönderilmelidir. Dosya ile birlikte yazarın özgeçmiş ve iletişim bilgilerinin yanı sıra dosya özetinin de (kitabı anlatan kısa bir yazı) gönderilmesi gerekmektedir. Kargoyla, CD ya da benzeri araçlarla tarafımıza iletilen veya elden teslim edilen dosyalar değerlendirmeye alınmamaktadır.
  • Ve Yayınevi, şiir dosyası başvurusu almamaktadır.
  • Gönderilen şiir dosyaları, yayın yönetmenliğini Kenan Yücel‘in yaptığı Anima Yayınları’nın Şiir Dizisi’nde değerlendirilecektir. Şiir dosyası başvuruları info@animayayinlari.com adresine, e-posta yoluyla, özgeçmiş ve iletişim bilgileriyle birlikte yapılacaktır. Bkz. animayayinlari.com/dosya-basvurusu/
  • Ve Yayınevi kitapların yarıştırılmasına karşıdır. Yayınladığımız kitaplar ile edebiyat ödüllerine başvurulamaz, yazarlardan bu konuda taahhüt alınır. Kitaplarımız, katılım şartı aranmayan edebiyat ödüllerine değer görülebilir. Ödül verilmiş dosyalar yayımlanabilir, fakat kapak, künye bilgileri ile tanıtım ve reklamlarda “ödül” bilgisine yer verilmez. Yayınlanacak kitabınızla herhangi bir ödüle katılmayı düşünüyorsanız lütfen dosyanızı göndermeyiniz.
  • Yayınevimize gelen ve başvuru koşullarını taşıyan tüm dosyalar editörlerimizce incelenir, değerlendirmeye değer görülen dosyalarla ilgili eser sahibine 2 ay içerisinde e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. (2 ay içerisinde bu içerikte bir e-posta bildirimi almadıysanız, dosyanız değerlendirmeye alınmayacak demektir. Yayınevimiz, hakkında olumsuz karara varılmış dosyalar için değerlendirme yapmaz, görüş bildirmez, bilgilendirme yazısı göndermez. Başvuru sonuçlarıyla ilgili e-posta ve  telefon yoluyla bilgi verilmez.)
  • Değerlendirmeye alınan dosyalar editörlerimiz tarafından 4 ay içinde değerlendirilir, eser sahibine dosyasının yayımlanıp yayımlanmayacağına ilişkin bilgi verilir.
  • Gönderilen dosyalar iade edilmez. Değerlendirme neticesinin olumsuz olması durumunda güvenlik sebebiyle dosyalar imha edilmektedir.
  • Dosya göndermeden önce Ve Yayınevi Yayın Listesi‘ni mutlaka inceleyin, E-mektup listemize kayıt olun.
  • Sosyal medya hesaplarımızdan (Facebook: facebook.com/VeYayinevi, Twitter: twitter.com/VeYayinevi, Instagram: instagram.com/veyayinevi) yayınevimizi takip etmeyi ihmal etmeyin…

İlginiz için teşekkür ederiz. Sevgilerimizle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir