Dosya Gönderim Koşulları

Dosya Gönderim Koşulları

  • Değerlendirilmesi istenen kitap dosyaları PK 68, Fenerbahçe / İstanbul adresimize yalnızca PTT aracılığıyla -kâğıda basılı olarak- gönderilmelidir. E- posta, CD ya da benzeri araçlarla tarafımıza iletilen veya elden teslim edilen dosyalar değerlendirmeye alınmamaktadır.
  • Dosya ile birlikte yazarın özgeçmiş ve iletişim bilgilerinin yanı sıra dosya özetinin de (kitabı anlatan kısa bir yazı) gönderilmesi gerekmektedir.
  • Şiir dosyası gönderenlerin şiir/edebiyat dergilerinde, fanzinlerde şiir üzerine en az bir yazı yayımlamış olmaları ön koşul olarak aranmaktadır. Yayımlanmış yazılarını referans olarak sunamayanların kendi şiirleri ve şiire bakışları hakkında düşüncelerini içeren bir yazıyı dosyalarıyla birlikte göndermeleri gerekmektedir.
  • Ve Yayınevi, şiir dosyaları için başvuru kabul etmemektedir. Gelen şiir dosyaları, Ve Yayınevi’nin alt markası olan Anima Yayınları’nda değerlendirilecektir. Şiir dosyası başvuruları info@veyayinevi.com adresine, e-posta yoluyla yapılacaktır.
  • Ve Yayınevi edebiyat ödüllerine ve ödüllendirme sistemine karşıdır. Yayınladığımız kitaplar edebiyat ödüllerine hiçbir koşulda katılamaz, yazarlardan bu konuda taahhüt alınır. Ödül verilmiş dosyalar yayımlanabilir, fakat kapak, künye bilgileri ile tanıtım ve reklamlarda “ödül” bilgisine kesinlikle yer verilmez. Yayınlanacak kitabınızla herhangi bir ödüle katılmayı düşünüyorsanız lütfen dosyanızı göndermeyiniz.
  • Yayınevimize gelen ve başvuru koşullarını taşıyan tüm dosyalar editörlerimizce incelenir, değerlendirmeye değer görülen dosyalarla ilgili eser sahibine 1 ay içerisinde e-posta yoluyla bilgilendirme yapılır. (1 ay içerisinde bu içerikte bir e-posta bildirimi almadıysanız, dosyanız değerlendirmeye alınmayacak demektir. Yayınevimiz, hakkında olumsuz karara varılmış dosyalar için değerlendirme yapmaz, görüş bildirmez, bilgilendirme yazısı göndermez. Başvuru sonuçlarıyla ilgili e-posta ve  telefon yoluyla bilgi verilmez.)
  • Değerlendirmeye alınan dosyalar editörlerimiz tarafından 4 ay içinde değerlendirilir, eser sahibine dosyasının yayımlanıp yayımlanmayacağına ilişkin bilgi verilir.
  • Gönderilen dosyalar iade edilmez. Değerlendirme neticesinin olumsuz olması durumunda güvenlik sebebiyle dosyalar imha edilmektedir.
  • Dosya göndermeden önce Ve Yayınevi Yayın Listesi‘ni mutlaka inceleyin, E-mektup listemize kayıt olun.
  • Sosyal medya hesaplarımızdan (Facebook: facebook.com/VeYayinevi, Twitter: twitter.com/VeYayinevi, Instagram: instagram.com/veyayinevi) yayınevimizi takip etmeyi ihmal etmeyin…

İlginiz için teşekkür ederiz. Sevgilerimizle…

 

Bir yorum yazın