Koleksiyon değerinde kitaplar…

Ve Yayınevi 2014’te Kenan Yücel tarafından kuruldu. Kenan Yücel ile Aylin Antmen tarafından yönetiliyor. İstanbul Kadıköy’de faaliyetlerini sürdüren, nitelikli içerikleri estetik tasarımlarla okura sunan bağımsız, butik bir yayıneviyiz.

Yayımcılık bizim için bir tutku. Kitabı nesne olarak da önemsiyor, kâğıdıyla, tipografisiyle, sayfa tasarımıyla, boyutu ve görünümüyle tüm kitaplarımızı özenle tasarlıyoruz. İlk günden beri, yayımladığımız kitapları baskı adedince numaralıyoruz. Kurduğumuz Kitap Takip Sistemi ile okurlarımıza ellerindeki nüshayı internet sayfamızdaki formu doldurarak adlarına kaydedebilme, kitapla ilgili hikâyelerini, yorumlarını, varsa eleştirilerini bizimle paylaşabilme olanağı sunuyoruz.

Yazın, sanat ve düşün dünyasının eşsiz değerlerini, özelliklerini artıran, zenginleştiren, özenli, nitelikli yayınlarıyla kültürel gelişime ve Türkiye’nin sosyo-kültürel yapısına yön verebilecek, geleceğe uzanan kaynak yayınlarıyla toplumun bilgi birikimine büyük oranda katkı sağlayan, seçkin bir yayınevi olmak hedefiyle yola çıkan yayınevimiz, özenli yayımcılığı ve heyecan uyandıran kitaplarıyla, bağımsız ve dik duruşundan ödün vermeden, yolunu açarak ilerlemeye devam ediyor.

Destekleriyle her zaman yanımızda olan dostlarımıza ve tüm okurlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Okuma Önerileri

Kitap estetik bir nesnedir

‘Ve’ şiirde ısrar ediyor

Bir sınır çizgisi çekmek gerekiyor

Tek ölçütümüz yazınsal değer

Hakkımızda Yazılanlar

6 yorum

 1. Sitenizi ilk defa ziyaret ediyorum. Kitaplarınızı biraz inceleme fırsatı buldum. Müthiş eserler var. Ben de üzerinde çalıştığım dosyamı mutlaka ilk size göndereceğim. Sizinle çalışmayı gerçekten istiyorum. 🙂

  1. Author

   Sevgili Erdal Arslan, yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Sevgiler…

 2. Sizinle çalışmak istiyorum ve acil dönüş yapmanızı temenni ediyorum .

  1. Author

   Merhaba, iş başvurularıyla ilgili olarak cv’nizi info@veyayinevi.com adresimize e-posta ile göndermenizi rica ederiz. Gereksinim duyulması durumunda sizinle iletişime geçilecektir. İlginiz için teşekkür ederiz. Sevgiler…

 3. Merhabalar,
  Öykü dosyası kabul ediyor musunuz? Yanıtlarsanız sevinirim. Sevgiler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir