Hayallerin En Uzun ve En Hızlı Atları, Muzaffer Buyrukçu, öykü, Ve Yayınevi,

Muzaffer Buyrukçu: “Edebiyatımızın Mareşali”

Cemal Süreya onu “Edebiyatımızın Mareşali” olarak nitelemişti. Muzaffer Buyrukçu, öyküleri, romanları ve bir dönemin yazın ortamını anlatan günlükleriyle yazınımızın en önemli yazarlarından biri. Buyrukçu ölümünden uzun yıllar sonra yayımlanmamış bir uzun öyküsüyle geri dönüyor: Hayallerin En Uzun ve En Hızlı Atları.

Haydar, akrabalarını görmeye giden karısını otogardan yolcu eder. Rastlantılar, anımsamalar, çağrışımlar ve düşlerle örülü, cinselliğin sarmalı içinde doludizgin yol alan şaşırtıcı öyküsü de burada başlar.

Bir ayağı gündelik hayatın gerçekliğinde, bir ayağı hayallerin sonsuzluğunda, düşlerle yüklü bir anlatım.

Bir solukta okunan bir kitap…

satin-al-buton

 

2 yorum

  1. Merhaba, Muzaffer Buyrukcu’nun yeni yayınlanan kitabını, daha önceki kitapları gibi severek okudum. Dikkat çektiği ayrıntılar, yazı dili, o hayatta olmasa dahi hâlâ güncelliğini koruyor. Umarım terekesinde daha yayınlanmamış böyle güzel öyküler vardır da, yayıneviniz tarafından yayınlanır. Böyle bir kitabı yayınladığınız için size teşekkür ediyorum. Bende bulunan kitabın numarası ise, 0938’dir. Yayınlarınızın devamı dileğiyle, selamlar.

    1. Author

      Merhaba, ilginiz için asıl biz teşekkür ederiz. Muzaffer Buyrukçu’nun yayımlanmamış bir öykü kitabını daha yayımlayacağız. Sevgilerimizle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir